dzisiaj jest: 19 października 2018. imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Głowaczów Rynek 35
26-903 Głowaczów
tel. +48 (48) 623-10-75
e-mail: wojt@glowaczow.pl
A K T U A L N O Ś C I

Ogromne sukcesy Jastrzębi z Głowaczowa pod opieką Krzysztofa Wolskiego

Głowaczów i UKS Jastrząb Głowaczów zapada w pamięci zespołów z całej Polski.
Jeśli ktoś dotychczas zastanawiał się czy praca z dziećmi i młodzieżą
w Głowaczowie stoi na wysokim poziomie i może pozwolić im rywalizować
z najlepszymi, to ostatnie dwa weekendy dają wymowną odpowiedź jak jest .
W dniach 2-3 czerwca w Szydłowcu UKS Jastrząb Głowaczów 2009 uczestniczył
w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej obok takich drużyn jak:
CLUJ z Rumuni, Baldoyle UTD z Irlandii, Akademii z Szydłowca, Soccer Academy , Varsovia , Pogoń Staszów, FFA , Młodzik Radom .
W eliminacjach wygrane ze Staszowem 4-1, z Soccer Academy II 6-1i z FFA 1-0 oraz przegrana z CLUJ po wystawieniu II składu 0-8 dała nam awans do Ligi Mistrzów – czyli grona 5 najlepszych zespołów tego turnieju.
W niedzielę w Lidze Mistrzów bardzo dobrze rozpoczęliśmy wygrywając z Młodzikiem Radom 3-2 i z Soccer Academy 3-1 zapewniając sobie już na początku brązowe medale . Mecze popołudniowe już tak dobrze nie poszły.
Podczas gdy w meczu z CLUJ podjęliśmy bardzo dobra walkę. Przy wyniku 1-2 mamy dwie setki , by doprowadzić do remisu , niestety pudłujemy. Rumuni takich błędów nie popełnili, kolejne dwie kontry i 1-4 , ale mecz mógł się podobać.
Ostatni mecz to już wynik zmęczenia i konsekwencja kontuzji Kacpra .
Chwila dekoncentracji i już po 4 min był o po meczu . Szybkie 4 bramki i Varsovia przejęła kontrolę na boisku.
Pierwszy występ na zielonej murawie z brązowymi medalami – to wspaniały sukces.


Po solidnym przetarciu w Szydłowcu przyszedł czas na Klubowe Mistrzostwa Polski w Warszawie na obiektach Legii Warszawa przy Łazienkowskiej.
Wśród zespołów z całej Polski, takich jak: Limanowa, Zamość, Koszalin, Gwarek Zabrze, Ostrołęka, Akademia Reissa z Kalisza, DAP Kielce , Sieradz, Namysłów Legia Warszawa i inne , UKS Jastrząb Głowaczów.
Po 7 meczach eliminacyjnych w grupie , z których 4 wygraliśmy z Akademią Wieliczka Kraków 5-1, z Orłem Piaski z Krakowa 8-2, z Królewskimi z Płocka 4-0
i Pogonią Grodzisk 5-2 oraz 3 porażkach z Syrenką 2-3, z FC Hradec 1-9 (pierwszy mecz turnieju , niektórych przerosło wyzwanie), z Dolcanem 2-6 awansowaliśmy do 1/16 turnieju.
I zaczęła się walka o medale. Pierwsza na drodze stanęła nam Legia Warszawa
ale nie na tyle by nas zatrzymać. Chłopcy po odpowiedniej motywacji wyszli na boisko i w ogóle nie pokazali , że obawiają się przeciwnika . Ruszyli zdecydowanie do pressing i nie pozwolili legionistom rozwinąć skrzydeł. Po bramce Marcela Wiśniewskiego i kilku niewykorzystanych okazjach odnosimy zwycięstwo i mamy 1/8.
Tu czekał na nas zespół z z Mińska Mazowieckiego , który już znaliśmy z wcześniejszych potyczek z nami i mieliśmy przewagę psychologiczną nad nimi, która chłopcy wykorzystali bez skrupułów wygrywając 2- 0, po bramkach Mateusza Brodowskiego.
Półfinał i tu niestety ponownie na drodze staje rywal grupowy z Czech.Początkowo plany były takie, że zaoszczędzimy siły na walkę o 3 miejsce , a tu chłopcy nie czując w tym dniu respektu przed nikim ruszyli na rywali i po 3 minutach po solowej akcji Stasia Kilianka prowadzimy 1-0 . W zespole z Czech włączyła się chwilowa blokada. Dalej siedzimy na nich i Filip w sytuacji sam na sam nie trafia . To odblokowało przeciwnika i zaczęło się …. to co w grupie . Włączyli swa zabójcza skuteczność. Co strzał to piłka ląduje w "bocznej siatce " , czyli strzały nie do obrony . Pierwszy skład wycofaliśmy, oszczędzamy siły na walkę o 3 miejsce. Przegrywamy ostatecznie 2-6 .
W meczu o 3 miejsce spotykamy się Z Akademia Piłkarska z Limanovii . I w tym przypadku Jastrzębie z Głowaczowa pokazały swój pazur i nie pozwoliły dojść do głosu przeciwnikowi prowadząc już nawet 2-0 . Ostatecznie kończyło się 2-1 i marzenia stały się faktem . W tak zacnym towarzystwie stanęliśmy na pudle , przegrywając z mistrzem i wicemistrzem turnieju.
Podziękowania dla rodziców za wspaniały doping i ogromny wkład finansowy 320 zł od uczestnika , ale twierdzą głośno , że było warto dla najukochańszych pociech. Te chwile pozostaną w ich pamięci na długie lata i zapewne zmotywują do jeszcze lepszej pracy .
Na koniec , jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości co do tego o czym była mowa na wstępie to podsumowaniem niech będzie tabela rocznika 2009 ,w której Jastrzębia zajęły pierwsze miejsce z bilansem bramek 61- 10 oraz 2 miejsce w Windor 2018 – czyli mistrzostwach tego rocznika w okręgu radomskim.
Podziękowania dla Wójta Grzegorza Małaśnickiego za wsparcie w postaci transportu.

red. Krzysztof Wolski


Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią TUTAJ

« powrót
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Wójt Gminy Zaprasza: wójt gminy Józef Grzegorz Małaśnicki
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00
<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&